home Zahrada Dá se bydlet v karavanu?

Dá se bydlet v karavanu?

Máte dobrodružnou povahu a nevelké nároky na ubytování? Pak můžete s karavanem procestovat kus světa. A co celoroční bydlení v karavanu? Dá se to?

Celoroční bydlení v karavanu?

Přemýšlíte o celoročním bydlení v karavanu? U nás to není zrovna běžné, ale ani to není nemožné. Samozřejmě takové bydlení není pro každého. Je to spíše pro dobrodružnější povahy, které nemají příliš velké nároky na bydlení a celkově se nebojí trochu toho nepohodlí. A záleží samozřejmě i na tom, jaký karavan si pořídíte.
Na druhou stranu, pokud s karavanem nechcete jezdit, ale jen v něm bydlet, můžete si ho více uzpůsobit. Ovšem počítejte s tím, že i když si pořídíte luxusně vybavený karavan, přesto půjde o omezený prostor pro život. Lidé obvykle volí dlouhodobější bydlení v karavanu v rámci svých cest, nikoliv za účelem samotného bydlení.
Důležité je také mít místo, kde budete bydlet. Pokud nemáte soukromý pozemek, kde je to možné, je třeba karavan umístit v kempu, ve kterém je možné připojit se k elektrickému napájení a vodě.
A co vy? Zkusili byste si alespoň na několik měsíců bydlet v karavanu, nebo zůstane pro vás jen jako prostředek dopravy a ubytování na vašich dovolených?

Rozdíl mezi obytným vozem a karavanem

Rozlišujme obytný vůz a karavan. Víte, jaký je mezi nimi rozdíl? Zatímco karavan připojujeme k tažnému zařízení vozu (jde tedy o obytné přívěsy), obytný dům je kompaktním celkem. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Obecně se považuje obytný vůz za pohodlnější, co se týče ovládání, karavan je zase levnější. A našli bychom i další výhody a nevýhody.
Pokud váháte, jestli pro vás bude vhodnější karavan či obytný vůz, nebo jestli vám celkově bude vyhovovat tento typ cestování, zkuste si nejdříve pronájem karavanu a obytného vozu.

Co je třeba promyslet, než si pořídíte karavan?

Pokud se rozhodnete pořídit si karavan, čeká vás nelehký úkol – vybrat si ten správný pro vaše účely. Na trhu jsou mnohé nabídky v širokém cenovém rozmezí. Jak na výběr konkrétního přívěsu? Než se pustíte do studování specifičtějších aspektů, ujasněte si alespoň základní parametry.
Především se zamyslete nad tím, proč si karavan pořizujete. Ano, budete chtít nejspíš cestovat. Ale jak? Vyberete si kemp, kde chcete strávit letní dovolenou a zaparkujete do něj svůj karavan? Nebo budete cestovat po Evropě a takřka každou noc spát jinde? I tomu je třeba přizpůsobit cestování. Důležité je také to, jestli budete cestovat jen v létě nebo i v zimě. Dále promyslete, kde přesně chcete nocovat, kolik lidí bude v karavanu bydlet, co vše v něm potřebujete mít, jaký máte finanční rozpočet atd. Ujasníte-li si základní požadavky, můžete se pustit do studia technický parametrů karavanů a výběru konkrétního modelu.

Doporučené:
Autopůjčovna Ostrava
Autopůjčovna dodávek Brno