4 způsoby použití banánových slupek pro rostliny

Hnojivo pro banánové slupky je rostlinné hnojivo vyrobené z banánových slupek, které může přispět k distribuci živin a silnějšímu růstu rostlin.

Co je hnojivo na banánovou slupku?

Hnojivo z banánové slupky je bohaté na draslík a hořčík, které oba přispívají k silnějšímu růstu stonků a kořenů rostlin a zlepšují distribuci živin. Banánové slupky můžete přidat do stávající hromady kompostu , zasít je přímo do půdy v blízkosti rostlin nebo banánové slupky fermentovat ve vodě a poté použít rozprašovač k aplikaci vody do půdy.

Proč je hnojivo z banánové slupky dobré pro rostliny?

Hnojivo z banánové slupky je organické hnojivo, které může poskytnout živiny vašim zahradním rostlinám nebo pokojovým rostlinám. Hnojivo z banánové slupky obsahuje mnoho živin, které přispívají ke zdravým a šťastným rostlinám, včetně:

  • Vápník : Tento prvek podporuje růst rostlin tím, že pomáhá rozkládat živiny v půdě a distribuuje je do systému rostliny.
  • Hořčík : Hořčík, jeden z hlavních přispěvatelů k fotosyntéze rostlin, pomáhá rostlinám s fotosyntézou – procesem, kterým rostliny využívají energii ze slunce.
  • Fosfor : Tento prvek přispívá ke zdravějším rostlinám se silnými stonky a kořeny a napomáhá růstu květů a pylu.
  • Draslík : Draslík, životně důležitá živina pro rostliny, pomáhá rostlinám regulovat enzymy a distribuovat živiny prostřednictvím jejich systémů. Podporuje také nový růst a silnější stonky. Rostliny milující draslík, jako rostliny rajčete, mohou během vegetačního období těžit z dobrého draselného hnojiva, například z banánových slupek.

4 způsoby, jak využít banánové slupky jako hnojivo

Existují různé způsoby, jak využít banánové slupky ve vaší zahradě, abyste pomohli vašim rostlinám prosperovat. Zvažte použití jedné nebo více z těchto metod pro výrobu hnojiva z banánových slupek:

1. Přidejte banánové slupky do kompostu . Jednoduše vhoďte banánové slupky do kompostu nebo kompostovací nádoby s jinými organickými materiály, jako jsou vaječné skořápky a kávová sedlina, abyste vytvořili bohaté hnojivo.

2. Banánové slupky rozmixujte na hnojivou kaši . Banánové slupky můžete nechat pod tekoucí vodou nebo je namočit a poté rozmixovat v kuchyňském robotu, abyste vytvořili kaši živin pro vaše rostliny. Tuto kejdu ošetřete tak, že ji zahrabete do mělké štěrbiny v půdě poblíž rostliny.

3. Udělejte si čaj s hnojivem z banánové slupky . Čaj z banánových slupek, bohatý na živiny a odpuzující hmyz, si můžete připravit tak, že namočíte banánové slupky do nádoby naplněné vodou po dobu alespoň jednoho týdne. Odstraňte slupky a nařeďte směs tak, aby nebyla tak kyselá, a poté ji nastříkejte na základnu vašich rostlin. Případně můžete slupky louhovat až měsíc, abyste si připravili čaj, který je kyselejší pro rostliny, které preferují kyselá hnojiva, jako jsou borůvky. Voda z banánů funguje jako tekuté hnojivo nebo kompostový čaj a také jako pesticid, který pomůže odpudit zahradní škůdce, jako jsou mšice.

4. Slupky zasaďte přímo do půdy, abyste zahnali škůdce . Jednoduše nakrájejte banánovou slupku na velmi malé kousky a pak nakrájené banánové slupky zahrabte pod půdu a stranou k rostlině. Čím menší jsou kousky banánové slupky, tím lépe se budou rozkládat.