Barvy, které ladí se smaragdově zelenou

Tato zelená barva, pojmenovaná po smaragdovém drahokamu, může evokovat jedinečné prubířské kameny, jako je Den svatého Patrika nebo Smaragdové město v Čaroději ze země Oz , ale je to všestranná, odvážná barva, kterou můžete zapracovat do svého domova a barev.

Smaragdově zelená barva je odstín zelené pojmenovaný po smaragdovém drahokamu. Tento lehký a jasný tón šperku tvoří svěží doplněk každé barevné palety. Tento zelený odstín může dobře fungovat ve stylu a barevných schématech interiérového designu, takže oživí obývací pokoje a koupelny . Na rozdíl od lesní zelené nebo olivově zelené má smaragd zářivou kvalitu s modrými podtóny, které jej přibližují k zelenozelené. Viktoriáni používali k barvení zelených šatů smaragdová barviva. Dnes je smaragd oblíbeným odstínem pro elegantní večerní oblečení a domácí výzdobu, což dává vzorům glam kvalitu.

Smaragdově zelený dekor

Zelená má mnoho odstínů – limetkově zelená, mátově zelená, tmavě zelená – a smaragd je jedním z nejvýraznějších a nejjasnějších odstínů barvy. To znamená, že barva může být hvězdou show nebo působit jako krásný akcent. Zde je několik nápadů, jak používat smaragdově zelenou – bohatou na sytost – v různých prostředích:

  • Tapeta do jídelny : Pokud je vaše jídelna formálnější, zkuste na tapetu použít různé barvy, abyste kompenzovali přírodní dřevo nebo neutrální barvy prostoru. Světlejší odstíny smaragdu se mohou přiklánět k pastelu, takže zapracování zábavných barevných párů – zelené a růžové, zelené a modré – do pruhované nebo vzorované tapety může vdechnout život místnosti.
  • Kuchyně : Kuchyně mohou být odvážné a smaragdové dlaždice mohou skutečně oslnit. Udělejte z této zábavné backsplash součást jedinečných barevných kombinací – fuchsiových skříní, petrklíčových židlí – a vytvořte tak dynamický jídelní prostor, který jistě zapůsobí.
  • Přímořský domácí přízvuk : Tato modrozelená barva by byla přímo doma v pobřežní chatě. Pokud se ve svém domově opřete o krémy a špinavě bílé barvy, pak smaragdová zelená může pěkně fungovat jako tapeta v koupelně nebo když ji uvidíte v kolekci mořského skla naplněného oceánskou modří a zelení z mořské pěny.

Barvy, které jdou se smaragdově zelenou

Smaragdová zelená má několik doplňkových barev. Jako jasnější barva vynikne proti tmavým barvám nebo bude v souladu s kolekcí světlejších. Smaragd je sekundární barva – primární barvy modré a žluté se mísí pro vytvoření smaragdu – a spáruje se se svými barevnými složkami. Například tmavě modrá nebo světle kanárkově žlutá jsou barvy, které se dobře kombinují se smaragdem. Růžová je na barevném kolečku naproti zelené , takže žvýkačková růžová nebo purpurová může být zábavnou barevnou kombinací.

Smaragdové akcenty mohou outfitu nebo vnitřnímu prostoru dodat šmrnc. Stejným způsobem může fíkovník rozzářit současnou, jednobarevnou domácnost, smaragdově zelená v cetkach, design tapet a dekorační prvky, jako jsou přikrývky a koberečky, mohou oživit tmavě šedou a špinavě bílou u vás doma.