Jak si vybrat rozvaděč a kde sehnat veškeré příslušenství?

Poohlížíte se po novém rozvaděči, ale potřebujete poradit s tím, jak se vůbec elektrický rozvaděč vybírá, které komponenty jsou součástí rozvaděče a kde seženete kvalitní elektro vybavení za příznivé ceny? V tom případě čtěte dále.

K čemu slouží?

Rozvaděčová skříň se nachází v domácnostech i firmách. Rozvaděč s přívodními a výstupními kabely slouží k měření odebírané elektrické energie, k jištění a ovládání elektroinstalace. Dělíme ho například podle umístění, respektive způsobu montáže, která se provádí na povrch nebo pod omítku.

Právě podle umístění volíme typ elektrického rozvaděče. Dále se zaměřte i na velikost elektrické sítě. Obecně platí, že každá místnost má svůj vlastní elektrický okruh. Důležité je brát v úvahu i jednotlivé komponenty, například typ svorek, jež chcete používat. Jde například o patrové svorky, případně čidla nebo komponenty sloužící k automatizaci.

Když si nevíte rady

Přestože je rozvaděčová skříň na první pohled, co se týká elektra, jednoduchým prvkem, není radno její výběr podceňovat. A jestliže si nevíte rady, je dobré se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou vybrat to nejvhodnější elektro vybavení.

Firma Schmachtl je profesionálem ve svém oboru. Je výhradním zástupcem světových výrobců v elektrotechnice, elektronice a strojírenství. Svým zákazníkům proto umí zajistit veškeré vybavení, které se těchto oblastí týká.

Navštivte webové stránky nebo e-shop společnosti Schmachtl, kde najdete vše pro:

  • automatizaci a senzoriku (optická čidla, čtečky čárového kódu, světelné závory atd.)
  • elektroinstalaci (průmyslové vidlice a zásuvky, kanálové instalační systémy či upevňovací a úložné systémy pro elektromontáže)
  • elektrotechniku
  • pohony (elektromotory, servopohony)
  • rozvaděčovou techniku (řadové svorky, průmyslové konektory, rozváděčové kabelové kanály aj.)

Kromě výrobků od ověřených světových prodejců Schmachtl nabízí kromě záručního také plný pozáruční servis.