Jak si vyrobit domáckou boudu pro psa

DIY psí bouda pro vás může být skvělým řemeslným projektem a vynikajícím dárkem pro vašeho nejlepšího psího přítele.

Co je to psí bouda?

Psí bouda je malá venkovní stavba, kde může váš pes spát. Zatímco mnoho majitelů psů chová domácí mazlíčky v noci uvnitř, někteří psi tráví noc venku v ochranné boudě pro psy. DIY bouda pro psa může být uspokojivým řemeslným projektem a dá vám možnost nechat vašeho chlupatého přítele spát venku.

6 Nástroje a materiály pro stavbu boudy pro psa

Když se rozhodnete pro návrh boudy pro psa, vyberte plány a sestavte podrobný seznam materiálů s počtem potřebných materiálů a jejich cenou. V závislosti na vašich projektových plánech mohou materiály zahrnovat:

1. Grafový papír a tužky : Existuje mnoho online návodů, které je třeba sledovat, ale možná budete chtít vytvořit svůj vlastní návrh boudy pro psa. V tomto případě budete potřebovat milimetrový papír a tužky.

2. Dřevo : Mnoho psích domků, bez ohledu na styl, je vyrobeno ze dřeva. Dřevo, jako je borovice a překližka, si můžete koupit v železářství nebo v místním skladu dřeva. Recyklované dřevo najdete také na místním vrakovišti nebo z vyřazených dřevěných palet. Používáte-li řezivo, je dobré sestavit seznam řezů s výčtem velikosti a počtu všech potřebných řezů. Alternativně můžete použít plast a kov, i když mohou být dražší a méně praktické než dřevo.

3. Dekor : Do boudy pro psa můžete přidat vinylové nebo kovové obklady pro dekoraci a střešní šindele z asfaltového nebo dehtového papíru. Pokud se rozhodnete přidat šindele, nezapomeňte mít hřebíky na střechu.

4. Izolace : Pokud stavíte izolovanou boudu pro psy, hledejte levnou, snadno instalovatelnou izolaci, jako je pěna.

5. Nářadí : Zde dobře poslouží základní stavební a tesařské nářadí, včetně pily, kladiva, šroubováku, elektrické vrtačky, vodováhy a metru. Konkrétní nástroje budou záviset na designu, který jste si vybrali – pro dlouhé a úhlové řezy bude často nezbytná pokosová pila, stolní pila nebo kotoučová pila. Skládačka vám umožní odříznout zakřivenou horní část dveřního otvoru a hřebíkovačka vám může pomoci rychle pohnout projektem.

6. Barva : Pokud malujete svou boudu pro psa, budete potřebovat barvu a štětce a mořidlo, pokud používáte mořidlo k dokončení a utěsnění dřeva.

4 tipy pro stavbu psí boudy

Stavba boudy pro psa je skvělý způsob, jak získat nějaké kutilské projekty a zkušenosti se zpracováním dřeva. Psí boudy mohou být skvělým doplňkem na váš dvorek a místem, kde v noci může váš čokl spát. Zvažte následující tipy pro stavbu:

1. Procházejte různé návrhy . Dejte si čas, abyste si prohlédli různé návrhy, než se pustíte do plánů své DIY boudy pro psy. Můžete dokonce nakreslit originální design a vytvořit si vlastní plány.

2. Plánujte dopředu . Stavební projekty přicházejí s neočekávanými komplikacemi, takže si v rozpočtu ponechte více místa na další zásoby, materiály nebo nástroje.

3. Pečlivě změřte . Ujistěte se, že váš pes má uvnitř boudy dostatek místa. Půdorys by měl být dostatečně velký, aby se pes mohl otočit dovnitř a úplně vstát, i když se musí přikrčit, aby se dostal dovnitř a ven. Myslete na to, že pelíšek pro psa také zabere nějaký prostor a výšku. Klíčem k tomu, aby pes boudu používal, je poskytnout psovi dostatek prostoru, aby se cítil pohodlně.

4. Zvažte klima . Pokud jste na místě, kde je teplo po celý rok, nebudete si muset dělat velké starosti s izolací a vytvoření malých větracích otvorů v horní části stěn pomůže udržet chlad uvnitř. Chladnější klima může vyžadovat izolaci, i když tělesné teplo vašeho psa pomůže zahřát interiér. Pokud spadne hodně srážek, ujistěte se, že střecha konstrukce neprosakuje a má dostatečný přesah, aby mohla voda odtékat. Shromažďování vody v blízkosti vchodu nebo navlhčení boků boudy pro psa může poškodit dřevo.

5 stylů psích boud

Existuje mnoho různých typů psích domků, které si můžete vybrat ke stavbě. Některé jsou náročnější na výrobu, zatímco jiné budou relativně jednoduché. Zvažte následující nápady pro tento DIY projekt:

1. Tradiční psí bouda : Nejzákladnější psí bouda s jednoduchou špičatou střechou, převislými okapy, klenutým otvorem a plochými stěnami se staví poměrně snadno. Některé tradiční psí boudy mají v přední části domu malou verandu, na které si váš čokl může opřít tlapky, zatímco budou odpočívat ve vnitřním prostoru.

2. Bouda pro psa v A-rámu : A-frame je elegantní design pro vaši boudu pro psa. A-rámečky připomínají písmeno, podle kterého jsou pojmenovány, takže příbytek vašeho chlupatého přítele tvoří z jednoduchého trojúhelníku. Úhel stěn činí tento styl méně prostorným, ale lze jej relativně snadno postavit a je extra odolný vůči povětrnostním vlivům.

3. Bouda pro psa na paletách : Můžete rozbít dřevěné palety, abyste získali dřevo na stavbu své nové boudy pro psa. Dřevěné desky jsou většinou rovnoměrně řezané, takže je snadno připevníte k vodorovným výztuhám pomocí hřebíků nebo vrutů do dřeva. V závislosti na tom, kolik palet máte k dispozici, můžete dřevo použít i na střechu a obložit ji překližkou nebo asfaltovým šindelem, aby déšť nepronikl.

4. Moderní bouda pro psa : Zábavnou variací na tradičnější styly stavby boudy pro psy je moderní design. Moderní psí boudy se obvykle vyznačují čistými liniemi, nedostatkem zdobení a plochou střechou, která může být horizontální nebo šikmá v jednom směru. Stejně jako ostatní designy z něj můžete udělat velkou boudu pro většího pejska nebo vhodnou pro malého psa.

5. Srubová bouda pro psa : Vyrobit si boudu pro psa ve stylu srubu může být zábavné a vizuálně přitažlivé. Kulatiny jsou drahé a nepraktické, ale můžete použít zkosené dřevo, abyste dosáhli vnějšího vzhledu srubu. Některé montované boudy pro psy jsou k dispozici i v tomto stylu.