Takto to vypadá uvnitř budovy opery v Sydney

Opera v Sydney se nachází v Sydney v Austrálii. Nachází se na Bennelong Point, ale Gadibal People je také známý jako Tubowgule nebo Dubbagulle. Navrhl ji Jørn Utzon a budova byla dokončena v roce 1973. Jsou zde 3 samostatné stavby – Koncertní síň, Divadlo Joan Sutherlandové a Restaurace Bennelong.

Opera v Sydney je centrum múzických umění v Sydney s více místy. Zařízení se vyznačuje moderním expresionistickým designem s řadou velkých prefabrikovaných betonových „skořepin“, z nichž každá se skládá z částí koule o délce 75,2 metru (246 stop 8,6 palce) poloměr, tvořící střechy stavby, umístěné na monumentálním pódiu.

Budova pokrývá 1,8 hektaru (4,4 akrů) půdy a je 183 m (600 stop) dlouhá a 120 m (394 stop) široká v nejširším místě. Je podporován na 588 betonových molech potopených až 25 m (82 stop) pod hladinou moře. Nejvyšší bod střechy je 67 metrů nad mořem, což je stejná výška jako u 22patrové budovy. Střecha je vyrobena z 2 194 prefabrikovaných betonových profilů, z nichž každý váží až 15 tun.

Pod nimi jsou také menší místa, jako je Utzon Room, Drama Theatre, Studio, Playhouse a Yallamundi Rooms. Do většiny těchto místností se dostanete přes vstupní halu pokladny nebo západní foyer. V okolí Opery v Sydney najdete Broadwalks, Monumental Steps, Forecourt, Circular Quay a Sydney Harbour.