Hydroponie představuje moderní a efektivní způsob pěstování rostlin bez půdy

Hydroponie je jeden z možných způsobů pěstování rostlin bez potřeby půdy. Základ představuje voda s obsahem minerálů a živin. Proč využít hydroponii? Nabízí hned několik výhod.

Výhody pěstování rostlin bez půdy

Rostliny pěstujete bez závislosti na klimatických podmínkách. Kontrolujete podmínky potřebné pro jejich růst. Rostliny mohou být pěstované kdekoli. Minimalizujete ztráty způsobené půdními škůdci a chorobami. Také eliminujete růst plevele. Díky hydroponii můžete maximálně využít prostor, kde rostliny pěstujete.

Společnost Matouš hydroponie

Společnosti Matouš hydroponie se zabývá moderní technologií pěstování rostlin v interiéru – hydroponií. Ta umožňuje použití rostlin v interiérech, které jsou náročné na hygienické požadavky. Tento způsob je ideální volbou pro prostory veřejné, kancelářské, do hotelů nebo nemocnic. Mezi jejich zákazníky patří obchodní centra, luxusní hotely a restaurace, firmy a instituce, v jejichž budovách doplňuje rostlinami reprezentativní prostory, vstupní haly či recepce, společenské prostory nebo samotné kancelářské místnosti. Svoji činnost zaměřuje také na sportovní a relaxační centra. Ničím neobvyklým však nejsou ani soukromé osoby, které chtějí zkrášlit svoje byty či domy zelení.

Mechové obrazy

Kromě klasické zeleně vytváří společnost také mechové obrazy. K těmto účelům využívá stabilizovaný mech. Jedná se o přírodní mech, který je mumifikován – používá se speciální patentovaná technika, díky které se nahrazuje voda obsažená v rostlinách biologicky rozložitelným konzervačním přípravkem šetrným k životnímu prostředí. Rostliny si tak zachovávají jak přirozený vzhled, tak i barvu po dlouhou dobu. Jejich životnost je celkem dlouhá, záleží však na prostředí, ve kterém jsou umístěné.