Ultratenký dům postavený tak, aby se do něj vešla rozvedená žena

Asi před 100 lety, příběh sahá do doby, kdy ženy nemohly získat vlastní půjčky v USA, se rozvedená v Seattlu rozhodla postavit na pozemku, který zdědila: předzahrádku svého bývalého manžela.

Montlake Spite House je klasický ultratenký dům postavený tak, aby se vešel na pozemek. Dům ve tvaru koláče má v nejužším místě pouhých 55 palců, takže se do něj vejde manželská postel. Majitelka Emily Cangie tomu říká „její malý klínek sýra“.

Žila zde 2 a půl roku, dokonce pracovala v prostoru a natáčela konferenční hovory z kuchyně ve tvaru koláče. Bála se, že život v dlouhém a úzkém domě na rohu jí může připadat jako v akváriu, ale místo toho jí připadal útulný.

Spodní patro byla bývalá garáž nebo kočárkárna, a kvůli posteli zaklíněné na jednom konci ji Cangie nazývá kapitánskou kajutou a život zde přirovnává k životu na lodi. Velmi si váží stavitele domu, který, pokud je legenda pravdivá, musel být vysoce kreativní v době, kdy ženy potřebovaly muže, aby se podíleli na půjčkách v USA (to skončilo zákonem o rovných úvěrových příležitostech z roku 1974).