Zdravý malý dům na kolečkách dává mladé rodině světlou budoucnost

Když tato mladá rodina zvažovala své možnosti bydlení, chtěla něco, co je netoxické, ekologické a cenově dostupné. Malý dům na kolech byl perfektním řešením.

Ve spolupráci se stavitelem Benem Garrattem ze společnosti Healthy Tiny Homes byl jejich dům na kolech ve skutečnosti postaven jako součást dílny na stavbu malého domu ve Vancouveru, která do projektu vnesla pocit komunity.

Rodina už má s domovem velké plány, protože v něm hodlají bydlet v příštích letech při rekonstrukci většího domu na pozemku s úmyslem jednoho dne darovat domov na kolech své dceři.

Když vstoupíte do domu, uvítá vás teplý dřevěný interiér. Borovicové desky pokrývají stěny a strop a jsou namořeny konopným olejem. Malý domeček má nádhernou dřevěnou vůni s nádechem sladkosti z oleje. Na konci domu byla strategicky umístěna velká pohovka.

Kuchyň je navržena tak, aby byla funkční a otevřená. Prostor má velkou pracovní desku se snídaňovým barem (na fotce je nekompletní kuchyňská linka s finální lavicí, která se ještě nemontuje), rozměrnou lednicí, troubou a pračkou. Několik spotřebičů bylo chytře zabudováno do schodů, aby se ušetřilo místo v kuchyni a umožnilo se tak další úložné prostory ve skříni.